Ana Sayfa Gündem 14 Aralık 2020 103 Görüntüleme

ONUR İTTİFAKI LİDERİ YAŞAR AYDIN : ÜLKEDE ADALET SİSTEMİ ÇÜRÜMÜŞTÜR BUNUN SORUMLULARI İKTİDAR VE MUHALEFET’TİR

bidünyahaber

ONUR İTTİFAKI LİDERİ YAŞAR AYDIN :ÜLKEDE ADALET SİSTEMİ ÇÜRÜMÜŞTÜR BUNUN SORUMLULARIDA İKTİDAR VE MUHALEFET’TİR

Geçtigimiz günlerde bir medya kuruluşuna konuk olan “Onur İttifakı” Lideri Yaşar Aydın kendisine yöneltilen sorulara kapsamlı cevaplar vererek bir kez daha performansı ile  gündem oldu.Aydın Adalet kavramı üzerine sorulan bir soruya konfiçyüs ve Şeyh Edabalı’dan örnekler vererek İnsanı yaşatki Devlet yaşasın sözünü hatırlatarak bireyin önemine dikkat çekti.Bireyin mutluluğu, rahat yaşam biçimi, karnı tok, sırtı pek, refah düzeyi iyi olması Devlet’in Adaletli olmasından geçer. İslamiyet’in sancaktarlığını yaptığımız,bizim mensubu olduğumuz, Onur ve şeref duyduğumuz dinimizin Peygamberi’ne daha peygamberlik gelmeden önce peygamberimizin bir sıfatı vardı peygamberimize düşman olanlar dahi aralarındaki anlaşmazlıklar olduğunda peygamber efendimize (SAV) gidip ona soracağız çünkü o adil derlerdi. Yaradanın seçtigi peygamberde aradığı sıfat adil olmasıdır diyerek Adalet’in önemine vurgu yaptı.

Aydın ülkenin her bölgesine, her mahallesine hangi evine geçerseniz geçin ülkenin %80 adaletsizlik ten şikayetçidir. Adalete güvensizliği artmıştır. Adaletsizlik ten söz ederken hakimden, savcıdan söz etmiyoruz bir ülkede adalet ve adaletsizlik ten bahsedince onun yöneticileri ve “sistem” baz alınır. Bizler Almanya’nın hakiminden degil sisteminden bahsederiz,katar’dan Suudi Arabistan dan bahsederken onların hakiminden degil, onların yöneticilerinden, sisteminden bahsederiz. Sorun sistem ve yöneticileridir. Tıpkı konfiçyüs’ün dedigi gibi yöneticiler adil olacaktır dedi. Tarih Adalet’ten uzaklaşan devletlerin çöplügüyle dolu  diyen Aydın Adaletten uzaklaşan Devlet yıkılmaya mahkumdur, Adalet sisteminin kendisi çürümüş, yöneticileri ve muhalefet tamamı çürümüş tamamından bahsediyorum dedi.

Aydın iktidara ve muhalefete muhalif siniz sizi bunlardan ayıran nedir sorusuna cevabı net ve manidardı.Biz Kutsalların arkasına sığınıp siyaset yapmıyoruz, biz etnik siyasetin ve milliyetçiliğin arkasına sığınıp siyaset yapmıyoruz,biz Atatürk’ün arkasına sığınıp siyaset yapmıyoruz, kutsal degerimiz olan islamiyetin arkasına sığınmıyoruz, geçmişimiz, tarihimiz bizim için kutsaldır. Ecdadımızın kahramanlıklarından övünç ve gurur duyuyoruz. Biz bugüne bakıyoruz bilimde, sanatta, ilimde, irfanda nerdeyiz. Bizim dedelerimiz geçmişte çağ açtı çağ kapattı. Bizim inancımız oku dedi ilim dedi bilim dedi ama biz nerdeyiz.!! Biz malesef Atatürk’ün arkasına sığındık, Atatürk gibi olmaya çalıştık, onu taklit ettik ve onu çok çirkin taklit ettik, onda olmayan tüm sıfatları taşıdık biz kimin cennete kimin cehenneme gideceğine (tövbe haşa) karar verdik. ve bunu kim yaptı?! Yöneticiler yaptı, iktidar ve muhalefet birlikte yaptı. Söylediğim herşeyi onlar yaptı iktidar ve muhalefet yaptı. İktidar ve muhalefetin, bir kısmı Atatürk’ün arkasına sığındı bir kısmıda inancımızın arkasına sığındı olamaz böyle birşey biz bunların hiç birinin arkasına sığınmıyoruz bizim bir fikrimiz var. Bugüne kadar din, milliyetçilik, ve Atatürk üzerinden siyaset dili geliştirdiler bu insanlardan oy devşirdiler. Bütün kavramların içini boşalttılar. İşte Onur Harekatı nın özelligide iktidara ve muhalefete sert muhalefet yapmasının sebebide budur. Biz inanç üzerinden milli değerler üzerinden, manevi değerler üzerinden siyaset yapmıyoruz bizim fikrimiz var biz insan onuru için mücadele ediyoruz. Her soruya açığız, her sorunun çözümüne sahibiz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil