Ana Sayfa Gündem 6 Aralık 2020 197 Görüntüleme

ONUR İTTIFAKI

Vatandaşların seçimlerde oy verdikleri parti ve liderlerini sorgular hale geldigini görüyoruz. Hem hükümet’e hem muhalefet’e oy vermiş olan seçmende büyük bir kararsızlık, pişmanlık hakim bunu anket sonuçları zaten gösteriyor .Bununda nedeni 18 yıldır ülkeyi tek adam yönetmesi ve alternatifi olmayışıdır. Türk halkı tarihten bu yana kendine bir lider seçip biat etmiştir. Günümüzde bu olup bitenler yaşanırken  Anadolu’nun bağrından bir adam çıka gelir ve şöyle der “Milletin aklıyla oyun oynama vakti bitti, oyunlarınızı ben bozacağım” der ve Ateş gibi siyasetin göbeğine düşer. Evet bu adam Yaşar Aydın’dan başkası değildir. 1993 yılında  kurduğu “Onur Harekatı bugün Onur İttifakı” olarak Siyasetin  merkezine oturuyor.Yaşar Aydın’ın güçlü ve daha birleşik bir lider oyuncu olarak çıkacağını söylemek mümkün. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yaşar Aydın Türkiye siyasetine yön verecek kabiliyete ve dirayete sahip bir lider . Siyasi liderler korkuyor fakat belli etmemeye çalıştıkları da bir gerçek.artık hükümet bahanelerinin ardına gizlenemeyecek, şikayet edip ağlamayacak. 18 yıldır  AK Parti vatandaşların omzuna basıp bu güne kadar iktidar oldu ak parti Yöneticileride seçmenin  omuzlarına liderlerinin sayesinde basıp, makam, mevki, sahibi oldular.Artık saltanatınızın sonu gelmiştir… Vatandaş 18 yıldır Ak partiyi iktidar yaptı bu uğurda canını canlarını toprağa verdi. Milleti vatan, bayrak, gibi Türk milletinin manevi duygularını sömürüp şimdiye kadar saltanat sürdürdükleri vatandaş için acı bir gerçek. Vatandaş tamda bu noktada kendini sorgular durumuna geldi. Türk milleti cefakâr vede vefakâr bir millet olduğundan dolayı şükür edip sesini yükseltmiyordu taki 18 yılın sonunda büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarının farkına varıncaya kadar. Yaşadıkları Hayal kırıklığını özetlersek ; Tam bir teslimiyet duygusu ile her seçimde iktidar yaptıkları partinin yolunu dahi bilmeyen, bir bardak çayını içmeyenlerin hayali çocuklarının geleceği idi. Peki ne oldu bu masum seçmene ?  18 yıl önce 1 yaşında olan çocukları şimdi 18 yaşında “İŞSİZ”. Ak parti teşkilatları vatandaşın degil partilerine bedeva hizmet eden gençleri işe aldı. Türk milleti onurlu insanlardır açım demez, açıktayım demez, ricacı olur bu ricalarıda seçim zamanı olur aldıkları cevapta “HALLEDERİZ” olur.Masum vatandaşta çocuğum işe alınacak diye bekleye dursun garibim. 5 sene bekler peki sonuç ne olur? Çok basit bir başka yönetim gelir, haydi bakalım sil baştan.

Vatandaş liderini seviyor hemde ölümüne, bunuda kanıtladı 15 Temmuz darbe girişimi ortada. Vatandaş işte tamda bu noktada hayal kırıklığı yaşıyor kim yaşatıyor bu hayal kırıklığını Milletvekilleri’mi? Ak parti teşkilatlarımı yoksa ölümüne güvendikleri lider Erdoğan’mı.Çıraklık dönemi, kalfalık dönemi, ustalık dönemi derken 18 yıl önce babalar bugün dede oldular Yahu sizde hiçmi Allah korkusu yok bu kadarmı kaşarlandınız bu onurlu dürüst insanların masum ve çok görünmeyecek gerçekleşmesi çok kolay hayallerini neden yıktınız hiçmi utanmanız yok. Yahu kiminizin bir bisikleti dahi yoktu, kiminiz 124 murat taksilere, kiminiz 131 lere kiminiz şahinlere biniyordu kiminizin ayağında ayakkabı yokken maşallah şimdi 500 liraya ayakkabı begenmiyorsunuz, son model araba alma yarışına giriyor kendinizi elit yerine koyup elit mahalle, elit yaşam siteleri, elit pastaneler, elit spor salonları,elit restoranlar yarattınız. İşte bu sizin “kırmızı çizginiz” .  Size hatırlatıyorum “hiç bir kimse vazgeçilmez değildir” 18 yıldır bu onurlu masum fedekar seçmenin sırtına basarak bu kırmızı çizgiyi çektiniz Şimdi sıra vatandaşta “artık maymun gözünü açtı” vatandaş size  çizgi degil siz o çizgiyide aşmanın yolunu bulursunuz bu konuda Mahirsiniz, vatandaş size kırmızı kart gösterip oyun dışına atacak.%51 sendromu yaşıyorsunuz, hayal yıkmak nedir bu milletin tokadını suratınızda hissettiğiniz an anlayacaksınız.Hayalleri yıkılanların, itilip katılanların, kendilerini oy deposu olarak bakılanların, ayrıştırılanların, ötekileştirilenlerin hor ve hakir görünenlerin, kandırılanların, işsizlerin, Adaletsizliğe uğrayanların, dilinden, dininden, mezhebinden ötürü hor görünenlerin artık bir onurlu lideri var.Önümüzdeki seçimlerde Devlet Başkanı olacak Onur İttifakı lideri sayın Yaşar Aydın ‘dır..

Abdullah Çalışkan

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil